Ab Torture Workout


= VIDEA KE ZHLÉDNUTÍ = (všech 5 částí)

Ab Torture Workout

Cíl: není časově omezen, ani se neměří
(ale může, proto jsem zařadila do time-challenge)
Potřeby: voda, podložka, švihadlo, činka

Zuzka: tento workout se zaměřuje na břišní svaly, ale je to také skvělé kardio. Po každé sérii cviků na břicho se skáče 100x přes švihadlo. Pokud nemáte švihadlo, můžete si dát jumping jacks. Jestli se chcete pořádně vytrestat, tak 8-12 burpees. 
Já ke každému cviku na břicho používám clubbell, vám postačí například medicimbál nebo činky. Pokud jste začátečník, cvičte bez zátěže. 
Všechny části se cvičí za sebou, pokud možno s co nejmenšími přestávkami. 

100 skips
15 standing paddles (vlevo)
100 skips
15 standing paddles (vpravo)
(opakovat sérii)

100 skips
20 side crunches (jedna strana)
100 skips
20 side crunches (druhá strana)
(opakovat sérii)

100 skips
20 kneeling paddles (vlevo)
100 skips
20 kneeling paddles (vpravo)
(opakovat sérii)

100 skips
20 twisters
100 skips 
20 twisters
(opakovat sérii)

100 skips
20 diagonal crunch
100 skips
20 diagonal crunch
(opakovat sérii)

Komentáře

 1. Trochu mě děsí těch 100 přeskoků,dříve jsem byla ráda když jsem přes švihadlo skočila dvakrát (prostě mi to nešlo a švihadlo si dělalo co chtělo). Ale přiznám se, že stále nechápu jak se to má cvičit, píšete, že všech 5 částí po sobě a v rozpisu zase, že se mají opakovat série..To mi přijde hodně časově náročné :D Nebo to špatně chápu, tak budu vděčná, když mi to vysvětlíte jako pro malý dítě :)

  OdpovědětVymazat
 2. Katko, není nic jednoduššího než začít pozvolna :) cviky tak, jak jsou napsané, jsou opravdu ze všech 5 částí a každá část se objevila jako jeden trénink. Tzn. že každý ten blok si odcvičíte v jeden den (každý ten blok/část se navíc opakuje), čili všech 5 částí je trénink pro 5 dní celkem. Třeba si postupem času troufnete na dvě části v jeden den, kombinovat se to dá jakkoli chcete, napište si do svého notesu, co jste zvládla odcvičit a jaký jste z toho měla pocit, zda byste třeba nezvládla víc apod. POstupně se budou vaše pocity měnit a i zvládnete čím dál víc, to je prostě zaručené, protože tělo sílí :)

  Takže první den odcvičit jen tohle: 100 skips
  15 standing paddles (vlevo)
  100 skips
  15 standing paddles (vpravo)
  (opakovat sérii)

  Další den tu další část, atd. Ke stažení je všem 5 částí naráz, chtěla jsem, abyste celou tu sérii cviků měli dohromady :)

  PS: Klidně si místo 100 skoků přes švihadlo dejte jen 50 nebo 25 a naopak si dejte více cviků z dalších částí. Je to jen o tréninku. Já jsem také začínala snad na deseti přeskocích, ale se švihadlem to jde moc dobře, za pár dní jsem už pokořila 1000 přeskoků na jeden zátah a jen 2x jsem zakopla. Trénujte pomaličku, pište si to, ať vidíte, jak vám to jde :) Klidně se ještě ptejte, ráda poradím nebo kdokoli jiný určitě taky :)

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji, konečně to chápu, tak já to někdy zkusím. Budu teď končit 30 DS, tak nevím jestli na Zuzku není brzo :) já ji mám jako takový top toho čeho bych chtěla dosáhnout, ale mám z ní respekt :)Zkusím někde vyhrabat švihadlo a budu trénovat, beztak jsem si chtěla dokázat, že se na švihadlo naučím :D

  OdpovědětVymazat
 4. na švihadlo není nikdy brzy nebo pozdě... Zuzka je sice těžká, ale tyhle lehčí workouty do začátku by mohly určitě pomoci, pak si troufnete i na těžší, u kterých se dají dělat různé úpravy apod. i já je občas dělala, tedy často, jsme lidi, ne stroje :) a pokud je pořád co zlepšovat, tak je to dobře :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ještě se snad zeptám, stačí mi obyčejné švihadlo? nebo je nějaký výrazný rozdíl, když to má v rukojetích ty ložiska apod. vychytávky...(myslím, že někde doma je takové staré ještě dřevěné rukojeti a obyčejný provázek :D, i když pro mě zatím asi stačí bohatě :D)

  OdpovědětVymazat
 6. já mám taky obyčejné (asi za 30 kč ☺), ale určitě je to skákání s těmi gumovými a dražšími rozhodně snazší. do začátku ale stačí co najdete :)

  OdpovědětVymazat
 7. Tak jsem si pořídila švihadlo,musela jsem samozřejmě to nejdražší co tam měli to bych nebyla, ale ani jsem nezačala skákat a už u cvičení Jillian mě hlavně při skocích začala bolet záda, teď už v podstatě permanentně...Dr. mi dnes řekl, že nesmím skákat.. :( mám nějaké rehabilitace a injekce a samé super věci... ale na co se chci zeptat, můžu u Jilian nahradit cviky, hlavně cardio těmi neskákavými(moc jich není) ? Nechci přestat cvičit ale zároveň si chci zachovat zdraví. Nebo jestli byste neměla nějaké tipy. Děkuju moc

  OdpovědětVymazat
 8. Určitě nahraďte čímkoli co vám bude vyhovovat.

  OdpovědětVymazat
 9. Kdyz sem loni zacala skakat pres svihadlo taky me u toho a i po bolela zada, ale ťreninkem se to zlepsilo a dnes uz oukej. Podle me to bylo jen ochablyma svalama, proste nezvyk. A dulezity je doskakovat co nejsetrneji pres spicky aby nebyly takovy otresy na pater i klouby.
  Jako kardio se da jeste misto skakani pouzit( pokud to zdravi dovoli) burpees, jumping jack apod. a v nejhorsim nakej orbitrek bo rotoped asi pak uz jedine.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vítejte v BodyRocku

Skořicový toust a sladká jogurtová miska

My Buns Hurt!